ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13326445
*
nr 1332 6445
Spegel
+ konsolbord, Stenskiva, spegel 170x70, konsolbord. Längd: 75. Djup: 28, Höjd: 55 cm
Utrop:
700 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 juni 2020
kl 18:39:10
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/6 15:07:34
1
400 kr
4/6 16:00:56
2
350 kr
4/6 16:00:57
1
400 kr (Budbetjänt)
8/6 11:12:12
2
450 kr
8/6 16:37:23
1
600 kr
8/6 18:34:02
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsolbord spegel speglar stenskiva
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:23
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:58
-
9088 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:45
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1332 6445
Spegel
+ konsolbord, Stenskiva, spegel 170x70, konsolbord. Längd: 75. Djup: 28, Höjd: 55 cm
Utrop: | 700 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 8 juni 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
2/6 15:07:34 | 1 | 400 kr |
4/6 16:00:56 | 2 | 350 kr |
4/6 16:00:57 | 1 | 400 kr (Budbetjänt) |
8/6 11:12:12 | 2 | 450 kr |
8/6 16:37:23 | 1 | 600 kr |
8/6 18:34:02 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsolbord spegel speglar stenskiva
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:23 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:58 -
9088 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:45